3. Komunikacja wizualna
Wszelkie kreacje udostępniane są przez T-Mobile, za pośrednictwem agencji, bądź akceptowane przez T-Mobile. Istnieje bezwzględny zakaz umieszczania przez wydawców kreacji nie posiadających akceptacji ze strony T-Mobile. Wszelkie zmiany w kreacjach, komunikacji, czy kreacje stworzone przez wydawcę muszą uzyskać akceptację T-Mobile, przekazaną za pośrednictwem agencji.
Wszelkie działania niezgodne z przyjętymi będą surowo karane i mogą zakończyć się usunięciem wydawcy z programu i anulowaniem wynagrodzenia należnego z wygenerowanych akcji.
4. Działania dozwolone
Wśród dozwolonych działań znajdują się:
- Działania displayowe
- Linki tekstowe
- Wysyłka mailingu po akcepcie klienta*
*Wysyła mailingu może odbywać się tylko i wyłącznie do baz zarejestrowanych w GIODO; do użytkowników, którzy zarejestrowali się w bazie i wyrazili zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach marketingowych (RODO) oraz na otrzymywanie materiałów reklamowych, w tym wiadomości handlowych w rozumieniu Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną). W disclaimerze maila obowiązkowo powinny być zawarte: stopka T-Mobile, informacja o właścicielu bazy oraz informacja o możliwości wypisania się z bazy. Wysyłka dozwolona jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu akceptacji testów mailingu od odpowiedniego przedstawiciela T-Mobile za pośrednictwem agencji.
5. Lista działań zakazanych
Lista działań zakazanych w ramach współpracy afiliantów z T-Mobile S. A. przedstawia się następująco:
- Brak zgody na działania w wyszukiwarkach (SEM) oraz Facebook. W szczególności zakazuje się pozycjonowania i reklamowania na wszelkie słowa kluczowe związane z brandem reklamodawcy (więcej w pkt 6).
- Wszystkie leady muszą być wypełniane przez osobę, której dane te dotyczą – zabrania się wprowadzania danych na formularze w imieniu zainteresowanych przez osoby trzecie.
- Wszystkie leady dostarczone reklamodawcy muszą być wypełniane na formularzu na LP reklamodawcy – zabrania się umieszczania formularza (lub całej strony) na stronie afiliantów (np. przez iframe), zabrania się wykorzystania mechanizmów automatycznego kopiowania i wklejania danych na formularz reklamodawcy – np. przez zbieranie danych na formularzach własnych i kopiowanie ich na formularz reklamodawcy.
- Wszystkie leady muszą być poprzedzone świadomym kliknięciem w materiał reklamowy – zabrania się stosowania mechanizmów popingowych, cookiesowania użytkownika bez kliknięcia w reklamę, automatycznego redirectu.
- Zabrania się działań wykorzystujących kierowania użytkownika pośrednio na stronę klienta, bez konieczności kliknięcia w reklamę (redirecting). W szczególności zabrania się używania domeny o różniące się nieznacznie (wprowadzające w błąd, misspelingi) od domen klientów, które przekierowują na stronę klienta.
- Zabrania się zachęcania użytkowników do dodawania linków reklamowych (trackujących) do zakładek (bookmark) w przeglądarce.
- Zabrania się ukrywania linków, reklam w sposób mogący prowadzić do nieświadomego kliknięcia przez użytkownika.
- Zabrania się używania mechanizmów skracających linki.
Naruszenie powyższych zasad skutkować będzie usunięciem wydawcy z programu i anulowaniem wynagrodzenia z wygenerowanych akcji oraz podjęciem stosownych kroków na drodze prawnej.
6. Polityka słów kluczowych
W ramach prowadzonych działań dla reklamodawcy T-Mobile zostaje ograniczona polityka słów kluczowych. Zmiany dotyczą Wydawców, którzy w ramach programu partnerskiego T-Mobile reklamują platformę T-Mobile w wyszukiwarkach takich jak Google, Netsprint, Bing, Yahoo oraz partnerach wyszukiwania tych wyszukiwarek, i przekierowują ruch poprzez dedykowane dla programu domeny. Ograniczona polityka słów kluczowych to zakaz używania znaku T-Mobile w treści reklam oraz bezpośredniego przekierowywania ruchu z wyszukiwarki do sklepu.
Zakaz ten dotyczy:
- Kupna reklam na słowa związane z „T-Mobile”. Zakaz dotyczy wszelkich mutacji, odmian oraz błędów w pisowni, które mogą kojarzyć się z marką T-Mobile. Ostatecznej oceny skojarzenia znaku T-Mobile może dokonać sam przedstawiciel T-Mobile
- Zakaz używania niepoprawnych odmian „T-Mobile” w treści reklamy. Poprawna nazwa „T-Mobile” nie może być używana w treści reklamy oraz w nazwie subdomeny Wydawcy
- Automatycznego przekierowania do serwisu T-Mobile z reklamy kupionej w wyszukiwarce
- Kopiowania treści z serwisu T-Mobile i umieszczania pod innymi domenami, uruchamiania serwisów T-Mobile w frame i iframe lub inną techniką w innej domenie
- Zasady obowiązują w wyszukiwarkach Google, Bing, Yahoo oraz serwisach partnerskich wymienionych dostawców (dotyczy reklam AdSense, AdWords, AdKontekst i innych)
- Wydawcy, którzy nie zastosują się do powyżej wymienionych zasad, zostaną usunięci z programu afiliacyjnego T-Mobile